Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skladiště

14. 10. 2011

 

Místní skladiště (Bachrach) – se nacházelo na pravé straně osobního nádraží, jižní části. Jednopatrová budova měla 7 vrat, skladová plocha činila 645 m2. Skladiště mělo i podélnou rampu dlouhou 65m.
 
Celní skladiště– nacházelo se mezi osobním nádražím a Mexikem. Mělo dvě části, spojené jednopatrovou kancelářskou budovou (později zde by l vybudován „průchod“ – přechodová lávka na Lidickou ulici). Jižní část (skladiště I) mělo 11 vrat, podélnou rampu dlouhou 113m a na jižní stěně pak čelní rampu dlouhou 40m. Skladištní plocha činila 1236m2. Severní část (skladiště II) měla rovněž 11 vrat, dále podélnou rampu dlouhou 106m. Skladištní plocha činila 1746m2. Část skladiště byla pronajata soukromým firmám. K severnímu průčelí pak byla přistavěna rampa („nová celní rampa") dlouhá 56 m.
 
Skladiště na rychlozboží – nacházelo se na jižní straně osobního nádraží. Mělo dvě vrata a podélnou rampu dlouhou 16 m. Skladištní plocha činila 170m2.
 
Vystěhovalecká budova – původně to nebylo skladiště, ale budova postavená k účelu přechodného umisťování projíždějících vystěhovalců v dobách tzv. „vystěhovaleckého ruchu“ (20. léta 20.století). Později byla budova pronajata soukromníkovi, který ji využíval jako skladiště.
 
Místní skladiště na levém přednádraží – nacházelo se na severní straně levého přednádraží, mělo jedny vrata a skladištní plochu 108m2. Většinou bylo pronajato soukromníkům.

 

 

11w.jpg

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Stanice v roce 1930